Opłaty za przelewy internetowe w banku BZ WBK

Wydawać by się mogło, że usługi internetowe oferowane przez banki powinny być darmowe. Jednak po tym, jak został wprowadzony podatek bankowy pojawia się coraz więcej opłat dotyczących korzystania z usług banków przez Internet.

Jedną z nich są wprowadzone opłaty przez Bank Zachodni WBK dotyczące przelewów internetowych. W obecnym cenniku można zauważyć, że przelewy realizowane za pośrednictwem Przelewów24 będą wynosiły pięćdziesiąt groszy za sztukę. Podobnie przedstawia się sytuacja, jeśli chodzi o realizację internetowych zleceń stałych. Trzeba przyznać, że jest to dość zaskakujące posunięcie ze strony banku, jeśli weźmie się pod uwagę to, że tak naprawdę są to działania, które system wykonuje automatycznie bez angażowania pracownika banku.

W ten sposób przewaga bankowości internetowej nad tradycyjną zaczyna wyraźnie się zmniejszać, czy wręcz zanikać. Jednak prognozy przewidują, że klienci nie zrezygnują z opłat wykonywanych za pośrednictwem Internetu, gdyż wciąż ta metoda jest bardziej wygodna od staniu przy okienku w banku. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że Bank Zachodni WBK nie jest jedynym, który w tym sektorze produktów i usług wprowadza dodatkowe opłaty. Podobnie postępuje bank Citi Handlowy i bank PKO BP. Tylko więc patrzeć, jak pozostałe instytucje bankowe pójdą za przykładem i również wprowadzą podobne opłaty w swojej ofercie.

Redakcja

Dodaj komentarz